Pomysły na uniwersalny prezent

Wybór odpowiedniego prezentu na przykład z okazji urodzin lub imienin, może być niełatwy, zwłaszcza, jeżeli obdarowujemy kogoś należącego do dalszej rodziny. Jeśli dana osoba mieszka w innej miejscowości, spotkania z nią dotyczą tylko ważnych okoliczności rodzinnych, stąd jest mało możliwości poznania jej upodobań czy potrzeb. Chcąc kupić odpowiedni upominek, można skorzystać z szeregu uniwersalnych rozwiązań, można na przykład jej zapytać czy jest coś, czego by sobie życzyła albo też spróbować dyskretnie wypytać o jej zainteresowania.

Każdy lubi dostawać prezenty

Jedno jest pewne – lepszy nawet nietrafiony prezent, niż jego brak i udawanie, że zapomniało się o ważnym wydarzeniu. Upominek jest dowodem pamięci oraz uczuć żywionych w kierunku danej osoby, dlatego też na tego typu okazje warto znać kilka typowych propozycji, które najprawdopodobniej spotkają się z miłym przyjęciem. Do najbardziej uniwersalnych i wielofunkcyjnych należą oczywiście kwiaty. Nie wręczamy ich tylko wtedy, gdy wiemy, że dana osoba jest na nie uczulona lub mogłaby źle to odebrać. Podobnie słodycze – owszem lepiej jest mieć pewność, że bombonierka lub pudełko czekoladek sprawią wyjątkową przyjemność, ale w przypadku nietrafienia smakiem lub innym kryterium słodycze mogą zostać spożyte na przyjęciu przez gości. Do tego typu prezentów należą też wymieniane wielokrotnie kawy, alkohole, droższe rodzaje herbat, egzotyczne owoce, przyprawy i inne produkty, które mogą okazać się ciekawą nowością.

Miły gest pamięci

W przypadku bliższej relacji łatwiej jest określić, co dana osoba lubi, a czego nie. Zazwyczaj zna się wtedy jej warunki mieszkaniowe i gust widoczny w stylu wyposażenia mieszkania czy też sposobie ubierania się. Korzystając z tej wiedzy można kupić dekoracyjną skrzynię do przechowywania pościeli, wykonać narzutę na duże łóżko, czy też sprezentować komplet ozdobnych wieszaczków do przedpokoju. Dobrym pomysłem w każdej sytuacji będzie też wykorzystanie wiedzy o pasji obdarowywanej i nabycie prezentu, który z nią koresponduje.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.